WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Účetnictví

Malé upozornění: snímky programů jsou pouze ilustrační, v Linuxu lze vzhled velmi snadno změnit dle svých požadavků. Jelikož snímky vznikají průběžně a nastavení občas měním (navíc GNOME/KDE, EMERALD/NATIV, atd), obrázky se liší. Upřednostňuji tmavý nebo šedivý vzhled (většina snímků), Vy však můžete mít okna třeba růžovoučká :-D.


Firemní účetnictví

WinStrom

WinStrom

Je český profesionální (komerční) účetní program. Volně ke stažení je verze START, s následujícími omezeními. Verze bez omezení je za úplatu. Licence: Komerční.

Verze Start se nachází v mých repozitářích. Postup instalace: máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi winstrom] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy. Doporučuji ale navštívit stahovací stránku výrobce, může tam být novější verze.
Spuštění: (Hlavní nabídka -> Kancelář -> Winstrom).
Domácí účetnictví


Grisbi

Grisbi

Osobní finanční manager - snadné vedení kompletního domácího účetnictví. Program je v GTK. Líbí se mi ze všech nejvíce. Program je kompletně počeštěn/poslovenčený. Jedinou výtku bych si dovolil - nepodařilo se mi přepnout měnu z eur na koruny. Používané knihovny: GTK (GNOME, LXDE, XFCE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace: máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi grisbi] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy.


Spuštění: (Hlavní nabídka -> Kancelář -> Grisbi).


Home Bank

Home Bank

Položka se edituje


Postup instalace: máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi homebank] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy.


Spuštění: (Hlavní nabídka -> Kancelář -> Domácí Banka).


Moneydance

Moneydance

Osobní finanční manager - snadné vedení kompletního domácího účetnictví. Program je v Javě. Trial verze funguje 100x, cena plné je 30 $. Licence: Komerční (trial).
Postup instalace: neinstaluje se (přímo spustitelný). Nutno je mít nainstalovánu Javu (urpmi java-1.6.0-openjdk).


Spuštění: klepněte myší na soubor "moneydance ".

Eqonomize

Eqonomize

Osobní účetnictví - lokalizováno. Používané knihovny: QT (KDE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace: máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi eqonomize] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy. Tento RPM balíček se nachází v mém repozitáři.Spuštění: (Hlavní nabídka -> Kancelář -> Eqonomize).


60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: