WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Video

Malé upozornění: snímky programů jsou pouze ilustrační, v Linuxu lze vzhled velmi snadno změnit dle svých požadavků. Jelikož snímky vznikají průběžně a nastavení občas měním (navíc GNOME/KDE, EMERALD/NATIV, atd), obrázky se liší. Upřednostňuji tmavý nebo šedivý vzhled (většina snímků), Vy však můžete mít okna třeba růžovoučká :-D.


Pro správnou funkčnost všemožných přehrávačů a grabovačů je nutno mít v systému nainstalovány nejrůznější kodéry a dekodéry (lidově kodeky). Protože ne vždy se lze spolehnout na závislosti, měli by jste si je raději hned po instalaci nového systému nainstalovat. Toto jsou základní: gstreamer0.10-cdparanoia, gstreamer0.10-decoders, gstreamer0.10-ffmpeg, gstreamer0.10-flac, gstreamer0.10-faad, gstreamer0.10-faac, gstreamer0.10-lame, gstreamer0.10-musepack, gstreamer0.10-plugins-base, gstreamer0.10-wavpack, amer0.10-faad,gstreamer0.10-faac,gstreamer0.10-lame,gstreamer0.10-musepack,gstreamer0.10-plugins-base,gstreamer0.10-wavpack,gstreamer0.10-mms,, lib64dvdcss2, cdparanoia, ffmpeg, mplayer, lib64faad2_2, faad2, lib64lame0, lib64lame-devel, flac, faac, lame, lib64mpcdec5, mpcdec, mppenc, xine-faad.

Máte-li zprovozněn Webgurpmi, pro jejich instalaci postačí klepnout na tlačítko níže.Přehrávače videa

Xine

Xine

Xine je v Linuxu velmi rozšířený videopřehrávač. Vyniká především špičkovou kvalitou obrazu a bohatými možnostmi nastavení. Přehraje téměř vše, například DVD, VCD a většinu videosouborů (např. AVI (různé kodeky), MKV, MP4, MPG, WMV, MOV, ASF …), ale též audio CD (digitálně) a většinu běžných audio souborů (např OGG, FLAC, MPC, MP3, WMA, ASF, M4A, WAV...), a internetová rádia (playlisty M3U, PLS, ASX). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi xine-skins], nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy.Spuštění: (Hlavní nabídka -> Zvuk a video -> Xine).

Mplayer

Mplayer

MPlayer je na Linuxu rovněž velmi rozšířený videopřehrávač. Vyniká především špičkovou kvalitou obrazu, zajímavými možnostmi nastavení a především komponentou Mencoder, která dovolí činit všemožná kouzla s videem. Přehraje téměř vše, například DVD, VCD a většinu videosouborů (např. AVI (různé kodeky), MKV, MP4, MPG, WMV, MOV, ASF …), ale též audio CD (digitálně) a většinu běžných audio souborů (např OGG, FLAC, MPC, MP3, WMA, ASF, M4A, SHN, TTA, WAV...). Příroděžel neumí spouštět internetová rádia a televize z playlistů. (Pokud adresu rádia zadáte "ručně" tak to funguje). Doporučuji verzi z PLF, v oficiální chybí některé video i audio kodeky. Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi mplayer-skins] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy.Spuštění: (Hlavní nabídka -> Zvuḱ a video -> Mplayer).

GNOME Mplayer

GNOME Mplayer

Nadstavba Mplayeru pro GNOME. Má všechny skvělé vlastnosti Mplayeru, navíc je skvěle integrován do GNOME. Nejen vzhledem, ale třeba i tím, že video lze načíst pouhým přetažením ikonky z Nautila. Používané knihovny: GTK (GNOME, LXDE, XFCE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi gnome-mplayer] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy.Spuštění: (Hlavní nabídka -> Zvuḱ a video -> GNOME Mplayer).

Gxine

Gxine

Nadstavba Xine pro GNOME. Má všechny skvělé vlastnosti Xine, navíc je skvěle integrován do GNOME. Nejen vzhledem, ale třeba i tím, že video lze načíst pouhým přetažením ikonky z Nautila. Používané knihovny: GTK (GNOME, LXDE, XFCE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi gxine] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy.Spuštění: (Hlavní nabídka -> Zvuḱ a video -> Gxine).

SMplayer

SMplayer

Nadstavba Mplayeru na QT (KDE), výborný i v GNOME. Má všechny skvělé vlastnosti Mplayeru a i když je založen na QT je skvěle integrován do GNOME. Nejen vzhledem, ale třeba i tím, že video lze načíst pouhým přetažením ikonky z Nautila. Velice se mi zamlouvá - je to vlastně nadstavba Mplayeru, ale ovládaná myší. A funkcí není málo, včetně extrémů typu zrcadlený obraz či karaoke. Přehraje téměř vše (upozorňuji, Mplayer z PLF, na Xine přepnout nelze), například DVD, VCD a většinu videosouborů (např. AVI (různé kodeky), MKV, MP4, MPG, WMV, MOV, ASF …), ale též audio CD (digitálně) a většinu běžných audio souborů (např OGG, FLAC, MPC, MP3, WMA, ASF, M4A, SHN, WV, WAV...). Internetová rádia a televize neumí. Používané knihovny: QT (KDE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi smplayer-themes] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy.Spuštění: (Hlavní nabídka -> Zvuḱ a video -> SMplayer).

Kafffeine

Kaffeine

Kaffeine je vzhledově integrován do KDE. Přehraje téměř vše, například DVD, VCD a většinu videosouborů (např. AVI (různé kodeky), MKV, MP4, MPG, WMV, MOV, ASF …), ale též audio CD (digitálně) a většinu běžných audio souborů (např OGG, FLAC, MPC, MP3, WMA, ASF, M4A, WAV...), a internetová rádia (playlisty M3U, PLS, ASX). Dokáže i ripovat CD do OGG. Používané knihovny: QT (KDE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi kaffeine], [urpmi lib64dvdcss2] ([urpmi libdvdcss2] pro 32 bitový systém), [urpmi faad2], nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy. Lib*dvdcss a faad jsou volitelné, slouží k přehrávání DVD a MP4.Spuštění: (Hlavní nabídka -> Zvuk a video -> Kaffeine).

Kmplayer

Kmplayer

Kmplayer je vzhledově integrován do KDE. Přehraje téměř vše, například DVD, VCD a většinu videosouborů (např. AVI (různé kodeky), MKV, MP4, MPG, WMV, MOV, ASF …), ale též audio CD (digitálně) a většinu běžných audio souborů (např OGG, FLAC, MPC, MP3, WMA, ASF, M4A, WAV...), a internetová rádia (playlisty M3U, PLS, ASX) a internetové televize ASF (playlisty ASX). Používané knihovny: QT (KDE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi kmplayer] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy.Spuštění: (Hlavní nabídka -> Zvuk a video -> Kmplayer).

Kplayer

Kmplayer

Přehraje téměř vše, například DVD, VCD a většinu videosouborů (např. AVI (různé kodeky), MKV, MP4, MPG, WMV, MOV, ASF …), ale též audio CD (digitálně) a většinu běžných audio souborů (např OGG, FLAC, MPC, MP3, WMA, ASF, M4A, WAV...), a internetová rádia (playlisty M3U, PLS, ASX) a internetové televize ASF (playlisty ASX). Používané knihovny: QT (KDE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi kplayer] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy.Spuštění: (Hlavní nabídka -> Zvuk a video -> Kplayer).


Zálohování filmových DVD

OGM Rip

OGM Rip1

Vynikající program pro zálohování filmových DVD. Defaultně nabízí 3 možnosti výstupu, snadno naklikáte další (Upravit -> Profiles). Výstupem je MKV, MP4, OGM, AVI, MOV, s XVID, X286, LAVC, THEORA video kodekem a OGG, ACC, MP3, PCM zvukem. Používané knihovny: GTK (GNOME, LXDE, XFCE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi ogmrip] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy.Spuštění: (Hlavní nabídka -> Zvuk a video -> OGM Rip).

Acid Rip

Acid Rip

Vynikající program pro zálohování filmových DVD. Výstupem je AVI nebo MPG, s XVID, X264, LAVC, LIBDV, NUV, RAW video kodekem a ACC, MP3, PCM zvukem. Používané knihovny: GTK (GNOME, LXDE, XFCE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi acidrip] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy.Spuštění: (Hlavní nabídka -> Zvuk a video -> Acid Rip).

DVD::Rip

DVD::Rip

Vynikající program pro zálohování filmových DVD. Výstupem je AVI, OGM, MPG, s video kodekem XVID, DIVX, FFMPEG, FAME, AF6 a OGG, AAC, MP2, MP3 zvukem. Používané knihovny: GTK (GNOME, LXDE, XFCE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi dvdrip] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy.Spuštění: (Hlavní nabídka -> Zvuk a video -> DVD::Rip).

Handbrake

Handbrake

Špčkový program pro zálohování filmových DVD. Výstupem je AVI, MP4, MKV, M4V, s video kodekem XVID, X264, FFMPEG, Theora a Vorbis (OGG), AAC, AC3, MP3 zvukem. Skvělý článek zde (malá výhrada k článku - sekce "Download" fakt NENÍ "příkladová" - kromě běžné "svaté trojice" (Widle, Blbuntu, Mac) tam vidím jen zdrojáky). Používané knihovny: GTK (GNOME, LXDE, XFCE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi handbrake] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy. Balíček s programem se nachází v mém repozitáři.Spuštění: (Hlavní nabídka -> Zvuk a video -> Handbrake).

DVD 95

DVD 95

Video DVD jsou často uloženy na dvouvrstvém médiu o kapacitě 8,5 GB. Pokud chcete takové DVD zálohovat, narazíte na problém. Běžná DVD média určená k vypalování mají pouze 4,7 (4,3) GB, takže se na ně film zkrátka nevejde. Program DVD 95 dokáže film zmenšit tak, aby se na 4,7 GB DVD±R/RW vešlo. Toho dosáhnete různými způsoby: odstraněním menu a bonusů, odstraněním nepotřebných zvukových stop a titulků, nebo zmenšením velikosti videa a tedy snížením jeho kvality. Nyní se dají běžně zakoupit dvouvrstvá média, na které se dá vypálit plný obsah video DVD, nicméně jsou dražší než DVD jednovrstvá. Pokud tedy chcete zálohovat levně, můžete použít program DVD 95. Pozor, verze 1.4 má chybný automatický výpočet, proto nastavte posuvník Spočítaná kvalita vždy na 0,0. Výstupem je ISO soubor k vypálení filmu na jednovrstvé DVD. Používané knihovny: GTK (GNOME, LXDE, XFCE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi dvd95] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy. Balíček s programem se nachází v mém repozitáři.Spuštění: (Hlavní nabídka -> Zvuk a video -> Dvd95).

K9copy

K9copy

Video DVD jsou často uloženy na dvouvrstvém médiu o kapacitě 8,5 GB. Pokud chcete takové DVD zálohovat, narazíte na problém. Běžná DVD média určená k vypalování mají pouze 4,7 (4,3) GB, takže se na ně film zkrátka nevejde. Program K9copy dokáže film zmenšit tak, aby se na 4,7 GB DVD±R/RW vešlo. Toho dosáhnete různými způsoby: odstraněním menu a bonusů, odstraněním nepotřebných zvukových stop a titulků, nebo zmenšením velikosti videa a tedy snížením jeho kvality. Nyní se dají běžně zakoupit dvouvrstvá média, na které se dá vypálit plný obsah video DVD, nicméně jsou dražší než DVD jednovrstvá. Pokud tedy chcete zálohovat levně, můžete použít program K9copy. Používané knihovny: QT (KDE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi k9copy] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy. Balíček s programem se nachází v mém repozitáři.Spuštění: (Hlavní nabídka -> Zvuk a video -> K9copy).


Tvorba video DVD

DeVeDe

DeVeDe (1)
DeVeDe (2)
DeVeDe (3)

Program pro velmi snadnou tvorbu video DVD. Výstupem je ISO soubor k vypálení filmu na DVD. Používané knihovny: GTK (GNOME, LXDE, XFCE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi devede] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy. Balíček s programem se nachází v mém repozitáři.Spuštění: (Hlavní nabídka -> Zvuk a video -> DeVeDe).

2ManDVD

2ManDVD (1)
2ManDVD (2)
2ManDVD (3)

Program pro tvorbu filmových DVD včetně menu. Nástupce legendárního ManDVD. Přečtěte si vynikající návod, žel pro starý ManDVD. Používané knihovny: QT (KDE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi 2mandvd], nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy. Balíček s programem se nachází v mém repozitáři.Spuštění: (Hlavní nabídka -> Zvuk a video -> 2ManDVD).

Bombono DVD

Bombono DVD

Jednoduchý program pro tvorbu filmových DVD: vytváření kapitol při prohlížení videa, vlastní tvorba menu, authoring a volitelně vypalování na DVD. Používané knihovny: GTK (GNOME, LXDE, XFCE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi bombono-dvd], nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy. Balíček s programem se nachází v mém repozitáři.Spuštění: (Hlavní nabídka -> Zvuk a video -> Bombono DVD).


Konverze formátů

Avidemux

Ke konverzi video souborů můžete použít i Avidemux.


Editace videa

Kdenlive

Kdenlive

Špičkový video editor pro KDE. Používané knihovny: QT (KDE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi kdenlive] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy.Spuštění: (Hlavní nabídka -> Zvuk a video -> Kdenlive).

LIVES

Lives

Video editor / střižna. Přečtěte si článek. Používané knihovny: GTK (GNOME, LXDE, XFCE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi lives] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy.Spuštění: (Hlavní nabídka -> Zvuk a video -> Lives).

Openshot

Openshot

Video editor. Přečtěte si článek. Používané knihovny: GTK (GNOME, LXDE, XFCE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi openshot] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy. RPM balíček se nachází v mém repozitáři.Spuštění: (Hlavní nabídka -> Zvuk a video -> Kdenlive).

Kino

Kino

Kino je velmi jednoduchý video editor. Video stopa je jen jedna a to velmi zjednodušená, nedají se na ní tvořit prolínací efekty. Program zvládne pouze jednoduchý střih a efekty (stmívačka - ztmavení obrazu, ztlumení zvuku, a pár dalších). Především ale Kino neumí pracovat s jiným formátem než DV. Kino je totiž primárně určeno na jednoduchou úpravu domácího videa z digitální kamery.

Novější verze sice dokáží importovat i některé jiné formáty, ale to jen pomocí FFmpegu nebo Mencoderu překonvertuje video na DV. To je ovšem náročné na kapacitu disku (30 Mb AVI má po převodu do DV velikost např 1 Gb) i na čas. Dokáže načíst NĚKTERÉ (v poslední době se to silně zlepšilo) soubory MPG, AVI, MP4. K převodu jiných video souborů používá Ffmpeg (Mencoder) a knihovnu Libavformats. Přesto je pro jednoduchou úpravu videa velmi dobře použitelný (v naprosté většině případů postačí jen ta stmívačka...). Používané knihovny: GTK (GNOME, LXDE, XFCE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi kino] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy.Spuštění: (Hlavní nabídka -> Zvuk a video -> Kino).

Avidemux

Avidemux

Tento program představuje trochu jinou kategorii video editorů. Především dokáže posloužit jako skvělý konverer video formátů, lze užít mnoho obrazových i zvukových filtrů. Má jen jednu základní časovou osu, bez náhledů, možnosti editace jsou omezené na nejjednodušší operace - vystřižení reklamy z filmu atd. Používané knihovny: GTK (GNOME, LXDE, XFCE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi avidemux-gtk] ([urpmi avidemux-qt]) nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy.
Spuštění: (Hlavní nabídka -> Zvuk a video -> Avidemux).

Cinelerra

Cinelerra

Výborný vícestopý video editor. Trochu složitější ovládání. Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi cinelerra] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy.Spuštění: (Hlavní nabídka -> Zvuk a video -> Cinelerra).


Ostatní software

Gfourcc

Gfourcc

Někdy se stane, že AVI video nelze přehrát jen proto, že MPEG-4 video stopa nacházející se v M$ AVI kontejneru byla vytvořena pomocí nerozšířeného videokodeku a tento údaj je zapsán v hlavičse AVI. Časté je to v Běžném operačním systému, ale zažil jsem to i v Linuxu. Pomoci může změna fourcc v hlavičce na rozšířené XVID/DIVX, čímž se přehrávač poněkud podvede. MPEG-4 video stopa by měla beztak být stejná, kodek - nekodek. Přepsat tento údaj můžete například pomocí tohoto jednoduchého prográmku. Používané knihovny: GTK (GNOME, LXDE, XFCE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi gfourcc] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy. RPM balíček se nachází v mém repozitáři.Spuštění: (Hlavní nabídkka > Zvuk a video -> Gfourcc).

GTK Record My Desktop

Record My Desktop

K nahrávání obrazovky je možné použít program GTK (QT) Record My Desktop. Tento program nahrává do kontejneru OGV (formát videa Theora, zvuku Vorbis). Používané knihovny: GTK (GNOME, LXDE, XFCE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi gtk-recordmydesktop] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy.Spuštění: (Hlavní nabídkka > Zvuk a video -> gtk-recordMyDesktop).

Subtitle Composer

Subtitle Composer

ENditor titulků. Umožňuje editovat text, časování a styl. Lze v něm titulky i překládat. Obsahuje zabudovaný přehrávač (na výběr je mplayer, gstreamer, xine), kontrolu pravopisu nebo vyhledávání chyb v titulcích (přebytečné mezery, trvání titulků atd.). Používané knihovny: QT (KDE). Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi subtitlecomposer] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy. RPM balíček se nachází v mém repozitáři.Spuštění: (Hlavní nabídkka > Zvuk a video -> Subtitle Composer).

Smile

Smile

Smile (Slideshow Maker In Linux Environment) je program sloužící k tvorbě video-prezentací z obrázků/fotek. Umožňuje přidávání zvukových stop a různé více či méně efektní grafické filtry včetně animovaných přechodů mezi jednotlivými obrázky. Výsledkem je videosoubor ve volitelném formátu (např. xvid, mpeg2, Flash video atd.). Používané knihovny: QT. Licence: GNU/GPL.


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi smile] nebo pomocí Ovládacího centra Mandrivy. RPM balíček se nachází v mém repozitáři.Spuštění: (Hlavní nabídkka > Zvuk a video -> Smile).

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: